eobywatellogopng [300x85]

Skorzystaj z e-obywatela i załatwiaj sprawy on-line korzystając z nowoczesnych technologii.

 Jak to zrobić ?

Wejdź na stronę:

e-obywatel.swietajno.pl

i ZAREJESTRUJ SIĘ:

Aby założyć konto w portalu mieszkańca obywatel powinien przejść do przycisku „Zaloguj” w prawym górnym rogu, a następnie uruchomić przycisk „Nie masz konta? Zarejestruj się

 log1 [300x469]

Mieszkaniec wybiera formę rejestracji w systemie pomiędzy formularzem systemowym lub logowaniem za pomocą platformy e-PUAP.

Przypominamy, że oferujemy pomoc przy zakładaniu Profilu zaufanego w naszym urzędzie, który można obecnie potwierdzić w UM  i US w Olecku. Szczegóły na stronie internetowej obywatel.gov.pl

 log2 [300x143]

Jeżeli użytkownik wybierze rejestrację za pomocą formularza systemowego, powinien wypełnić następujące pola: Imię, Nazwisko, Adres e-mail, Nowe hasło oraz weryfikacyjny kod CAPTCHA W tym przypadku wymagana jest jednorazowa wizyta w Urzędzie.

W celu potwierdzenia rejestracji należy udać się z dowodem osobistym do informatyka Urzędu Gminy Świętajno (parter p.13)

 log3 [300x197]

Rejestracja poprzez profil zaufany nie wymaga wizyty w urzędzie i obywatel może korzystać z wszelkich funkcjonalności portalu e-obywatel.

 

Rejestracja poprzez formularz systemowy umożliwia również korzystanie z wszelkich funkcjonalności portalu ale z tą różnicą, że obywatel nie może przekazać do urzędu wniosków i formularzy w formie elektronicznej bez podpisu dokonanego profilem zaufanym. W tym przypadku formularz danej usługi należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do urzędu w formie papierowej.

 

Jak załatwić sprawę?

Na stronie e-obywatel.swietajno.pl znajdują się KARTY INFORMACYJNE, które opisują dokładnie od strony formalnej sposób i ścieżkę załatwiania spraw w naszym urzędzie. Na tej samej stronie, w strefie WYPEŁNIJ FORMULARZ znajdziesz zestaw wymaganych WNIOSKÓW i FORMULARZY. Dokumenty można szybko i prosto wysłać elektronicznie potwierdzając go PROFILEM ZAUFANYM lub wydrukować i przedłożyć w urzędzie.Ponadto portal e-obywatel daje możliwość płatności online za zobowiązania finansowe wobec gminy Świętajno oraz podgląd swoich należności.

 

Płatności Online

Aby w systemie zobaczyć własne należności należy przejść do zakładki „Zarządzanie profilem” a następnie dokonać edycji profilu, a w szczególności uzupełnić PESEL.  Po uzupełnieniu danych należy udać się do urzędu Gminy Świętajno w celu weryfikacji konta jeżeli dokonaliśmy rejestracji poprzez formularz systemowy. Po pozytywnej weryfikacji w zakładce „Płatności Online” pojawią się wszystkie Państwa płatności. (obecnie jest to płata za odpady, a od 1.01.2020 – podatki: leśny, rolny, nieruchomości)

 

Aplikacja mobilna

Wśród funkcji nowej aplikacji znajdą Państwo między innymi; aktualności, wydarzenia, powiadomienia, wyszukiwarkę zasobów lokalnych oraz moduł pozwalający na zgłaszanie za pomocą aplikacji potrzeb, usterek na terenie Gminy Świętajno. Aby korzystać z aplikacji mobilnej należy zainstalować ją na swoim urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet). Zachęcamy do pobrania aplikacji za pośrednictwem sklepu Google Play oraz App Store,  lub korzystając z kodów QR dostępnych poniżej.

 

Dla urządzeń z systemem Android

Dla Iphone

 android [300x300]  Iphone [300x300]

 

Pełną instrukcję obsługi i poruszania się po portalu znajdą Państwo na stronie

e-obywatel.swietajno.pl w zakładce „jak się poruszać” pod adresem:

https://e-obywatel.swietajno.pl/instrukcja

 

Zapraszamy do korzystania z nowych możliwości załatwiania spraw

w Urzędzie Gminy Świętajno oraz pobierania aplikacji mobilnej.

 

Gmina Świętajno

Realizacja: IDcom.pl