DOFINANSOWANIE USUWANIA FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

 (link otworzy duże zdjęcie)

Wójt Gminy Świętajno informuje, że Gmina Świętajno zamierza złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, o dofinansowanie zadania w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Informacja o programie dostępna jest na stronie internetowej:

 

http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/usuwanie-folii-rolniczych/nabor-2019/

 

W związku z powyższym rolnicy z terenu Gminy Świętajno, zainteresowani usunięciem odpadów pochodzących z działalności rolniczej, takich jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag, mogą składać wnioski do Urzędu Gminy, w terminie do 31.10.2019r.

Druk wniosku  można pobrać w Urzędzie Gminy, pokój nr 14 lub ze strony internetowej www.swietajno.pl

W przypadku otrzymania dofinansowania Gmina Świętajno ogłosi w 2020 r. przetarg i ustali zasady zbierania, transportu i zagospodarowania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Dofinansowanie do 1 tony odpadów wynosi do 500 zł. Różnicę pomiędzy ceną z przetargu a dofinansowaniem pokrywa rolnik.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Świętajno, pokój nr 14 w godzinach pracy Urzędu oraz pod numerem tel. 87 520 70 12

 

Opublikowano: 09 października 2019 10:50

Kategoria: Gospodarka komunalna

Załączniki:

folia_oswiadczenie_karalnosc.pdf [82.02 KB]

zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowyc1.pdf [63.79 KB]

formularz_rolnictwo_pomoc_de_minimis.pdf [122.22 KB]

wniosek.pdf [156.44 KB]

Wyświetleń: 633

Gmina Świętajno

Realizacja: IDcom.pl