„Niewidzialne bariery” - spotkanie z ekspertką Muzeum POLIN

Czy przestrzeń publiczna jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? W jaki sposób otworzyć instytucje i organizacje na potrzeby wszystkich mieszkańców? Między innymi na te pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy spotkania. Skierowane jest ono do instytucji publicznych i organizacji pozarządowych z terenu subregionu ełckiego.


Spotkanie odbędzie się 21 maja 2018 r. (poniedziałek) w Centrum Edukacji Ekologicznej  w Ełku przy ul. Parkowej 12, w godz. 13.00-15.00.

 

Spotkanie poprowadzi Maria Popielawska – badaczka społeczna  i ekspertka obszaru dostępności. Od wielu lat zaangażowana  w działania na rzecz włączania osób z różnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, do pełnej aktywności społecznej. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz Program Menadżerów Organizacji Pozarządowych PROMENGO. W trakcie pracy dla UEFA EURO 2012 Polska zajmowała się organizacją programu wolontariatu dla ponad 3.000 wolontariuszy w 4 Miastach Gospodarzach Turnieju w Polsce. W trakcie dwuletniej współpracy z ramienia UEFA współpracowała z licznymi partnerami – przedstawicielstwami Ministerstw, Samorządem, instytucjami akademickimi oraz organizacjami pozarządowymi. Doświadczenie pracy badaczki społecznej było okazją do pogłębionego spojrzenia w specyfikę działania lokalnych społeczności, kierujących się chęcią działania i wspólnego rozwiązywania ważnych społecznie spraw. Obecnie pełni funkcje koordynatorki dostępności w Muzeum historii Żydów Polskich POLIN, gdzie zajmuje się tworzeniem oferty dostosowanej do potrzeb gości z niepełnosprawnościami oraz umożliwianiem samodzielnego korzystania z muzeum osobom z różnymi potrzebami. Informacja o dostępności muzeum: http://www.polin.pl/pl/informacje-dla-niepelnosprawnych.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są drogą elektroniczną: stacja@adelfi.pl lub telefoniczną: 87 737 74 82 lub osobiściew biurze ECO Stacja przy ul. Małeckich 3 lok. 1.

 

Organizatorami spotkania są: Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja prowadzone przez Stowarzyszenie Adelfi oraz Urząd Miasta Ełku.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Opublikowano: 17 maja 2018 12:44

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 126

Gmina Świętajno

Realizacja: IDcom-jst.pl